Design tipy UI týmu 2020–03 + 04

2FRESH
4 min readApr 28, 2020

Zveřejňujeme pro vás seznam tipů, triků a odkazů ze Slacku našeho UI Design týmu. Tentokrát to je výběr toho nejlepšího za březen a duben 2020.

Březen byl kvůli COVID-19 celosvětově hodně turbulentní měsíc a to se samozřejmě dotklo i našeho odvětví. Moc jsme nestíhali a tak jsme se rozhodli spojit novinky za březen a duben dohromady.

Tady je výběr toho nejzajímavějšího.

Adobe nabízí dvouměsíční slevu pro předplatitele
1. běžte na Adobe.com a klikněte na Správa účtu
2. uvidíte moje plány, tam klikněte na Spravovat plán
3. klikněte na Zrušit plán
4. teď se dostanete do procesu sestávajícího ze čtyř kroků, kde se vás budou ptát, proč odcházíte, a budou vám vyhrožovat. Vy se ale proklikáte až na třetí krok Nabídky — tam najdete nabídku, která se neodmítá.

Cineversity můžete mít na 30 dní zdarma
Maxon nabízí měsíční přístup zdarma do své e-learning cineversity. Pokud máte v plánu posunout své C4D dovednosti dál, tak máte jedinečnou možnost.

Remove BG
Jedno kliknutí ve Figma a pozadí na fotce je pryč. Máte omezení 30 obrázků na měsíc, ale dá se s tím vyžít. Remove BG můžete použít i jako API na vašem webu. Funguje to skvěle. Více zde.

Nativní iOS a Android aplikace rovnou z Figma
Bravo Studio je nástroj, který z vašeho Figma prototypu vykouzlí nativní aplikaci. Vyzkoušejte to. Tady je tutorial.

Social Media Image Sizes
Pokud potřebujete navrhnout vizuály pro sociální média a nevíte přesné aktuální rozměry, tak tenhle plugin je přesně pro vás.

Encycolorpedia
Tohle je skvělý web, pokud nastavujete barvy, hledáte alternativy, odstíny, jména barev, a nebo potřebujete najít RGB variantu Pantone, popř. CMYK barvy.

Další alternativou je www.colorhexa.com.

Nový iPad a Magic Keyboard s Track Padem
Your next computer is not a computer. Super výkonné kombo, pokud s sebou nechcete tahat Macbook. Nové iPady jsou fakt rychlé. Figma prototypy na iPadu běží rychleji, než na starším Macbooku. Uvidíme, jestli v 2020 modelu půjde pracovat přímo ve Figmě na webu. To by byla pecka. Ale pozor — nemá Escape. To bude trošku bolet. Více tady.

Webflow má nové breakpointy pro větší rozlišení
Webflow konečně přišlo s breakpointy pro větší rozlišení, a to pro 1280px, 1440px, a 1920px.

Naker — 3D interaktivní obsah bez kódování
Chtěli byste na svůj web dostat trošku toho 3D? Tohle je jednoduchý nástroj, který naroubujete vesměs na každý Framework a CMS. Vyzkoušejte Naker.
Více se dozvíte na jejich Medium.

Nový UX Pin
UX Pin redesignoval a posunul se mnohem dál. Tenhle prototypovací nástroj jsem už používali, ale teď udělali opravdu velký skok dopředu. Určitě stojí za vyzkoušení.

The Bézier Game
Tohle je zábavná hra pro všechny milovníky beziérových křivek a vyznavačů kreslení s myší. Vyzkoušejte, potrénujte.

Wix & Editor X
Wix má nový Beta Editor — Editor X. Vypadá to nadějně, ale má to samozřejmě svoje mouchy. Návody, jak na něj, najdete v jejich Akademii. Lukša streamuje svoje první dojmy.

Unsplash pro videa
Potřebujete videa do svých návrhů a prototypů? Omrkněte tenhle web. Najdete tam spoustu videoobsahu ke stažení a použití.

Good books — knihy doporučené úspěšnými lidmi
Tenhle web nabízí výběr nejzajímavějších knížek, které doporučují úspěšní a známí lidé. Věřím, že dost z nich budete znát, ale je fajn mít je takhle pěkně seřazené na jednom místě.

A nakonec pár zajímavých tipů na čtení na Medium.com. U toho druhého bychom rádi vyzkoušeli aplikace, které neznáme, a v příštím měsíci připravíme výběr těch nejlepších.

I redesigned Apple Maps and replicated an Apple product launch for it

I Tried All the Mac Apps for Designers. Here Are the Ones I Can’t Live Without.

Odkazy pro vás nasbíral a připravil 2FRESH UI tým
www.2fresh.cz/ui

Jarin Němeček

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.