Design soutěž! Odložte digitální pera, ořezejte tužky

2FRESH
3 min readMar 15, 2017
Martin Andrle, ve víru designového procesu

Klasické soutěže nemáme moc rádi. Většinou totiž poskytují jenom subjektivní hodnocení výsledku nebo návrhu. Náš Martin ale přišel s trochu jiným konceptem. Pošlete návrh, my ho otestujeme a vybereme 3 designéry, kteří nám poví, jak k řešení přistupovali. Ten nejzajímavější návrh řešení potom získá 10 tisíc na ruku a následnou spolupráci na výrobě produktu. Není to jen pro produktové designéry, sám Martin je třeba UX designér:

Pokud už dlouho děláte UX design a láká vás vyzkoušet si okrajově něco nového, tak je tahle soutěž ideální příležitost. Z osobní zkušenosti vím, jaká je sranda hrát si i s jinými rozhraními než jen těmi digitálními. Mám za sebou například projekt, ve kterém jsme vytvořili chytrý náramek pro nevidomé lidi. Ten pocit, když mám v ruce reálný produkt po těch letech designování digitálních rozhraní je fakt k nezaplacení.”

Jaké je zadání?

Vytvořte návrh produktu, který umožní pohodlné přespání dvěma osobám na větších akcích jako jsou festivaly nebo moto závody. Jedná se o prostor o velikosti dvou matrací na délku 210 cm, místo před i za postelí pro příruční zavazadlo by mělo být minimálně 60x30x30cm. Mělo by se dát větrat, přeci jen to bude na festivalech. Ucelené zadání lze stáhnout zde. Máme rádi přírodu a minimalismus. Takže se to musí dát složit a být šetrné k naší matičce zemi.

Zadání vypadá jasně, i přes to ale nezapomeňte na reálné potřeby lidí.

“Ideální by bylo udělat si alespoň malý výzkum a stihnout si v nějaké formě svůj nápad otestovat. V zásadě stačí jakákoli forma získání zpětné vazby, kterou podpoříte svůj návrh, neboť samotná stavba prototypu a jeho testování je už na nás. Součástí vtáhnutí člověka do tvorby produktů je samozřejmě zahrnutí všech stakeholderů, tudíž i nás, zadavatelů. Tak se ptejte, posloucháme.”

Zadání odevzdat do 3. dubna a co potom?

“My jsme ti dělníci, co skicu promítnou do reálného produktu. Po obdržení návrhů máme zhruba měsíc na jejich realizaci a vyzkoušení v provozu, abychom zjistili, jestli návrhy splňují základní kritéria, která jsme stanovili. Přizveme si k tomu i další lidi, znalejší z oboru, proto budete mít možnost slyšet zpětnou vazbu od opravdových expertů.

Nakonec plánujeme 3. května v 2FRESH uspořádat prezentaci nejlepších 3 designérů, kteří nás provedou celým svým designovým procesem, jak k tomu přistupovali, co dělali tak a ne jinak, proč to tak dělali, a podobně. My zase odprezentujeme výsledky našeho stavění a testování spolu s tím, proč jsme se to celé vlastně vůbec rozhodli realizovat. Rádi bychom přizvali také oborového odborníka, který nám pomůže s vyhodnocením, takže by se z toho večera, na rozdíl od pouhého vyhlášení výsledků, mohla vyklubat zajímavá panelová diskuze.”

Těšíme se na všechny návrhy! Bude to zábava, nové zkušenosti, inspirace, prostě pojďte do toho s námi. Jediné, co to má s klasickou hogo fogo soutěží společného, je docela příjemná finanční odměna. Naopak to pro vás může znamenat začátek dlouhodobé spolupráce na dalších produktech, které kluci zkouší ve volném čase (třeba teď se mimo jiné chystají přestavět auto na cestování po Islandu).

www.tentho.com

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.