Hledáme dalšího parťáka do UX týmu. Přidáš se?

2FRESH
3 min readMar 2, 2020
My jsme 2FRESH.

Už rok držíme nový kurz. Od webů míříme ke komplexnějším rozhraním a produktům.

Pro český start-up Tesla Medical zajišťujeme návrh mobilní aplikace pro ovládání přístroje pro neuromodulační léčbu, spolupracujeme s průmyslovou designérkou, které pomáháme testovat i samotný zdravotnický přístroj, a vedle toho navrhujeme i rozhraní pro sběr dat z klinické zkoušky.

Loni jsme našim klientům pomáhali pochopit potřeby jejich zákazníků. Zkoumali jsme použitelnost nejrůznějších rozhraní pro ŠKODA AUTO, Českou poštu nebo O2. Kromě webů a aplikací jsme se tak dostali i k testování rozhraní chytré televize nebo infotainmentu přímo v autě. K tomu stále více pracujeme i na Product Discovery Sprintech — zatím jsme takto pomohli rozvinout nové produkty a služby pro PRE, O2, Freesurance a další.

Zkrátka práce máme víc než dost. A přesně proto hledáme dalšího člena týmu.

Moc si nepotrpíme na formality a máme rádi, když si vzájemně dobře rozumíme. Proto jsme místo obvyklého popisu pracovní pozice napsali dopis do budoucnosti. Takový, ve kterém ti děkujeme za to, co se ti u nás po prvním roce povedlo. Věříme, že se díky tomu lépe pochopíme, co se týče zodpovědností, náplně práce a dalších očekávání. A že ti po roce poděkujeme jen za část z toho, co tu čteš, rozhodně nevadí.

Přečti si prosím následující dopis a pokud tě zaujme, rádi se s tebou sejdeme a poznáme se blíž. To, že je v psán mužském rodě vůbec nic neznamená — stejně rádi mezi sebou přivítáme i novou kolegyni!

Ahoj!

Už je to rok, co ses k našemu týmu přidal. A proto bychom ti rádi poděkovali za to, co se ti povedlo.

Máme radost, že sis na sebe vzal vedení několika projektů — na začátku jsi od klienta zjistil potřebné informace, podle nich naplánoval postup prací a pak jste spolu s dalšími členy týmu dotáhli projekty k výsledku, se kterým byli naši klienti spokojení. Díky tobě jsme tak získali další navazující práci a s klienty si vybudovali lepší vztah.

Myslím, že nejen Petr měl velkou radost, když ses s ním s chutí pustil do Product Discovery Sprintu. Bavilo ho, že ses do projektu zapojoval aktivně. Ještě lepší bylo to, jak ses zachoval, když jsi zjistil, že řemeslo je ve výzkumné části hlubší — vrhl ses do příležitosti se v něm zdokonalit.

To, že ses začetl do několika knížek z naší knihovničky, ti ve zdokonalování určitě pomohlo. Je super, že jsi díky tomu teď schopný i pomocí kvalitativních metod pomáhat našim klientům i při odhalování a definici cílové skupiny pro jejich produkty a služby.

Děkujeme ti i za to, že jsi aktivně pomohl ostatním kolegům tím, že jsi s nimi sdílel tipy a triky na řešení složitějších situací v prototypovacích nástrojích. Protože se snažíme naše projekty vést sami, oceňovali jsme i fakt, že jsi netrávil svůj čas jen zavrtaný v Axure nebo Indigo Studiu, ale uměl ses zamyslet i nad projektovým plánem a jeho naplňováním.

Na začátku byl pro tebe proces, kterým pracujeme, neznámý. A bavilo nás, jak jsi ho sám od sebe objevoval v naší týmové paměti — Notionu. Tam jsi nám ho navíc pomohl i vylepšit tím, že jsi některé části lépe popsal.

Jsme ti moc vděční i za to, do jaké míry a jak rychle ses zapojil do UX Future — našeho způsobu sebeřízení. Nejenže sis vzal na starosti část jedné zodpovědnosti, ale nebál ses ani dávat zpětnou vazbu na ostatní oblasti a pomohl jsi, když bylo třeba.

Na to, že se nám spolu dobře pracuje, určitě má vliv i to, že si o zpětnou vazbu říkáš sám od sebe a na jejím základě se rozhoduješ, v čem se chceš zlepšit. To, že se nebojíš říct o pomoc a ne vždy s námi ve všem souhlasíš, jsou “třešničky na dortu”.

Těšíme se na další rok s tebou!

Jak fungujeme

V agentuře 2FRESH fungujeme jako samostatná skupina. V UX týmu se nedělíme na šéfa a jeho podřízené. Víme, čeho chceme dosáhnout. A taky víme, o jaké zodpovědnosti se musíme postarat, aby to šlapalo, a tak si mezi sebe jednotlivé úkoly rozdělujeme podle toho, kdo co umí nebo co koho baví. Část naší pracovní doby máme vyhrazenou na sdílení našich zkušeností, zlepšování našich postupů a taky na osobní a profesní rozvoj. Koukáme na sebe jako na digitální řemeslníky, kteří chtějí vyrábět smysluplné produkty a služby.

Pokud tě tenhle článek zaujal, napiš nám na e-mail jobs@2fresh.cz, ptej se po Milanovi Chvojkovi a domluvíme se, kdy se k nám přijdeš podívat.

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.