Inspirujeme rodiče k hraní si s dětmi

2FRESH
3 min readAug 2, 2021

--

Společnost LEGO® už přes padesát let vyvíjí sety hraček, které pomáhají dětem v rychlém učení a získání nových dovedností, speciálně pak v rámci produktové řady LEGO® DUPLO® a řadou LEGO 4+, určenou předškolním dětem. Ke správnému rozvoji základních dovedností a schopností je totiž důležité, aby rodiče pomáhali zlepšovat také oblast emoční inteligence, díky které budou děti snadněji překonávat překážky a získají zdravé sebevědomí pro budoucí život.

Úkolem pro nás bylo navázat na globální koncept značky The LEGO® Group s názvem Start Off Big, ve kterém LEGO® inspiruje rodiče k hraní se svými dětmi na to, čím jednou jejich děti mohou být.

„Věříme v důležitost Velkého startu pro malé ruce a chceme vytvořit svět plný možností, ve kterém není dobrý ani špatný způsob hraní s našimi produkty, a který rozvíjí identitu a představivost každého dítěte v rámci procesu objevování a učení,“ uvádí LEGO®.

Naším výstupem pro tutu kampaň byly čtyři kreativní směry (příběhové linie), určené pro komunikaci na Facebooku, Instagramu, Pinterestu a YouTube. Pro každý z těchto směrů jsme připravili:

1) master formáty videí pro Facebook
2) vizuály do Instagram Stories
3) pracovní listy a omalovánky pro Pinterest
4) krátká reklamní videa pro využití na Youtube

Vše jsme vytvářeli tak, aby u nich lokální týmy společnosti LEGO® (Polsko, Rakousko, Německo, Francie, …) mohly změnit pouze jazyk a v dané zemi nasadit a využívat ve své komunikaci.

„Dnešní dynamika komunikace na sociálních sítí dává dostatečný prostor pro vytvaření kreativnějších konceptů šitých na mírů přesně určeným skupinám uživatelů. Komunikací skrze tyto formáty ulehčujeme vymýšlení nápadů rodičům, jak hraním s kostičkami LEGO® DUPLO® mohou rozvíjet drahé potomky společnou hrou,“ popisuje Lenka Kolářová, Senior Digital Marketing Manager pro region REEMEA společnosti The LEGO® Group.

“Koncept a formáty se ve spolupráci s agenturou 2FRESH vytváří pro všechny hlavní země, které do regionu REEMEA společnosti The LEGO® Group patří. Ohlasy od fanoušků jsou úžasné, proto jsme se rozhodli ve vývoji konceptu pro další období pokračovat a rozšířit jej o ještě více trendy a oblíbené formáty pro komunikaci na sociálních sítích,” dodává Lenka Kolářová.

Ukázka vytvořených materiálů

Facebook: video

Ukázka na polském FB profilu LEGO® DUPLO® https://www.facebook.com/LEGODUPLOPolska/posts/1247660729024837

Instagram: fotoalbum

Instagram Stories

Pinterest: omalovánky

Fotky z natáčení (backstage)

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.