Představte si, že tvoříte Facebookovou kreativu, kterou necháte ještě před zveřejněním zkontrolovat nástrojem pro kontrolu textu na obrázku. Byli jste si jisti tím, že textu je na obrázku tak akorát (tedy méně než 20 %), ale i přes vám ji nástroj označí jako kreativu s příliš mnoho textem na obrázku. Při takto označené kreativě dochází k výrazně slabšímu zobrazování reklamy, nebo případnému úplnému vypnutí.
Říkáte si, co je špatně, když na obrázku nejsou skoro žádné texty? Našemu grafikovi Patrikovi se tato situace stala zrovna nedávno, kdy pro klienta Granko vytvářel soutěžní kreativu. Kreativa se skádala z fotky a postupného přidávání dalších grafických prvků. Vše se jevilo v pořádku až do doby, kdy byl do kreativy přidán obrázek s ilustrací. V tu chvíli byla kreativa nástrojem vyhodnocena jako nevhodná.
“Co je špatně?”, říkal si, když v kreativě nepřibyl žádný text. Nastala situace, kdy nástroj pro kontrolu textu vyhodnotil ilustraci jako součást textu na obrázku. Co s tím? Patrika následně napadlo zkusit si pohrát s kontrastem a jasem vytvořené kreativy. A světe div se, zabralo to! Jak postupně tyto parametry upravoval, docházelo ke zlepšování kvality fotky v “očích” nástroje pro kontrolu textu. Nakonec byla kreativa vyhodnocena jako vhodná pro umístění na Facebook.
Díky jeho bystrému uvažování jsme si mohli ponechat již vytvořenou kreativu a nástroj tak nějak OŠÁLIT. Proto pokud se dostane do podobné situace, zkuste místo tvorby nové a jiné kreativy poupravit tu stávající a vyzkoušet, jestli ji nástroj nevyhodnotí jako vhodnou pro publikaci. Protože nic není nemožné!