Jak postavit web bez šablon a ušetřit peníze za vývoj?

2FRESH
3 min readJul 15, 2019

Redesign webových stránek je záležitost, kterou řeší jednou za čas prakticky každá firma. Jak k tomuto úkolu přistoupit tak, aby byla výsledná webovka doslova pastvou pro oči a zároveň plnila vaše cíle a potřeby vašich zákazníků? V rámci našich 2FRESH design služeb používáme Webflow — nástroj, ve kterém vám celý web postaví na míru náš designérský tým, a to bez vývojáře.

Žádné šablony. Jen unikátní design.

Velkou výhodou Webflow oproti nástrojům, které jsou limitovány šablonami a hotovými prvky, je to, že máme naprosto volnou ruku v designu, což je pro nás při dodržování Human-centered design principů (naslouchání uživatelům, iterace a testování), zásadní. Díky tomu dokážeme navrhnout krásný funkční design na míru potřebám a cílům klienta a uživatelů.

Samozřejmostí je optimalizace a responzivita pro mobily, tablety a všechna moderní zařízení.

Proces výroby webu

Začínáme workshopem s klientem připraveným podle rozsahu projektu
a úrovně vstupů, které má k dispozici. Nezáleží na tom, jestli je to pouze myšlenka, nebo už má k dispozici konkrétní podklady. Na základě tohoto workshopu připravíme postup realizace a zpřesníme cenovou nabídku.

Testujeme

Ať už se jedná o blog, prezentační web nebo landing page, testujeme srozumitelnost obsahu a ovládání, stejně jako design samotný. Od čitelnosti po emoce a pocity, které vizuální stránka v lidech vyvolává.

Interakce, animace a vlastní kód

Webflow umožňuje animovat jakýkoli prvek na stránce v čase a prostoru. Můžete do něj vložit například rich media obsah, jako videa, 3D prvky… Také není problém vložit vlastní kus kódu, který se do Webflow naimplementuje.

Prezentace našeho UI design týmu

Vlastní CMS a editace přímo na stránce

Další velkou výhodou je možnost vlastního CMS, kdy má klient možnost si obsah webu editovat sám přes jednoduché rozhraní. Současně pak může jako editor upravovat obsah přímo na stránkách, měnit obrázky a okamžitě publikovat změny.

Co máme za sebou

Ve Webflow jsme už postavili několik webů, jako třeba web pro Budějovický Budvar, web pro Mechathon nebo web našeho ateliéru StudioF.cz. Pokochejte se!

Webflow je jednoznačně nástroj, který chceme využívat i v dalších projektech.

Další ukázky

Prezentace našeho UI design týmu
Náš 2FRESH web
Microsite pro Cestovní pojištění Kooperativy
Web studie inovací — SPINN

Chcete…

Unikátní, krásný a funkční design vytvořený v souladu s potřebami uživatelů?
Vlastní editační rozhraní, ve kterém budete moci sami změnit to, co potřebujete?
Rychlejší dodání bez nutnosti zapojit vývojáře?

Ozvěte se @Kristýně na kristyna.vachova@2fresh.cz!

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.