Nadesignovali jsme nový e-shop Endorphin Republic

2FRESH
2 min readAug 24, 2021

Před několika týdny jsme ve spolupráci s designovým studiem MangoWeb spustili nový e-shop pro sportovní značku Endorphin Republic. Ta přináší milovníkům cyklistiky, lyžování, běhu a outdooru špičkové sportovní vybavení a služby hodné profesionálů. Před samotným vývojem jsme se zaměřili na výzkum a správnou segmentaci zákazníků. Na základě toho jsme vyladili první prototypy, které jsme podrobili následnému testování.

V úvodní datové analýze jsme zjistili, že současný věrnostní program negeneruje dostatek zákazníků s opakovanými nákupy. Zároveň je akvizice nových drahá. Zaměřili jsme se proto i na redesign věrnostního programu a jeho podmínek, udržitelnější práci se slevovými akcemi a emailingem. Dodávali jsme také reporting, webovou analytiku, nástroje na optimalizaci marketingu.

Segment kol je silný v ROPO efektu, kdy si lidé zboží na internetu najdou, ale pak nákup dokončí často v kamenné prodejně. Z workshopů a rozhovorů dále vyplynulo, že lidé často koupí dražší kus zboží nebo vybavení a až posléze dokupují doplňky, což umožňuje další práci v rámci upsellu či xsellu produktu. Chtějí mít také barevně sladěné oblečení s koly, vytvořili jsme proto složku Inspirace, která může dále dobře posloužit jako další nástroj marketingu. V rámci brandingu chce značka dále posilovat práci s komunitou cyklistických nadšenců právě i prostřednictvím věrnostního programu.

“2FRESH jsem si vybral na základě jejich neotřelého přístupu k celé realizaci. Neřešili pouze design a funkcionality, šli hlavně po potřebách našich zákazníků, ale také po číslech, které chceme, aby náš byznys plnil. Nejvíce oceňuji pohotové reakce a širokou škálu dovedností, které jejich tým zastupuje. Ať už se bavíme o datech, výnosech a nákladech, komunikaci, designech anebo jakémkoliv jiném tématu, které je úplně mimo design, měl jsem jej s kým na straně 2FRESH řešit. A to se mi líbilo,“ říká Antonín Strach, majitel a zakladatel Endorphin Republic.

Šéfka marketingu Endorphin Republic Tereza Roučková dodává: „Spolupráce s 2Fresh byla po celou dobu projektu hladká i díky tomu, že svá doporučení vždy založili na jasných podkladech, ať už z důkladné datové analýzy nebo z výzkumu se zákazníky. Bavil mne také jejich systematický přístup k vedení projektu. Vždy jsme měli jasno, jaké kroky nás čekají a v týmu nevznikala nervozita ani zbytečné neefektivity.“

www.2fresh.cz

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.