Postavili jsme launchovací kampaň pro brigádnickou agenturu TYMBE

2FRESH
4 min readNov 4, 2021

Připravili jsme historicky první kampaň značky TYMBE komunikující jejich hlavní službu Ty-brigády — unikátní HR platformu na zprostředkování krátkodobých brigád. Kampaň byla rozdělena na dvě samostatné části. Cílem 1. kampaně bylo představit značku a její unikátní služby lidem, kteří mají na starost nábor brigádníků zejména v e-commerce a retail segmentu. Cílem 2. kampaně bylo oslovit a představit výhody potenciálním brigádníkům.

“Jak uvést na trh značku, kterou málokdo zná a dát jí důvěryhodnost? Jednoduše — ukážeme její klienty a necháme představení na nich. A čím je to podmíněno? Spokojenými klienty, kteří se nebojí o svůj názor veřejně podělit a dát za TYMBE tak trochu ruku do ohně. A to TYMBE má. Bylo to jasné hned od okamžiku, kdy jsme prováděli hloubkové rozhovory s jejich současnými klienty. Tuhle upřímnou spokojenost jsme v kampani museli využít,” říká Kamil Skramuský z agentury 2FRESH.

Primární kampaň zaměřená na oslovení HR manažerů

HERO video kampaně

Vycházeli jsme z insightu, že HR svět TYMBE prakticky nezná. Všichni proto mají spoustu otázek. Proto jsme kreativní ideu online videa postavili na tom, že jejich současní klienti — skuteční HR manažeři z Pilulky, DEK stavebnin a Zásilkovny — nám odpovídají na nevyřčené otázky, které ale není těžké si domyslet.

Šel jsem kolem a zaslechl jsem, jak se kolegové bavili o tom, že je důležité, abychom lidem jednoduše pojmenovali hřiště, na kterém se TYMBE vyskytuje. Hned mě napadlo, že to nesmí být slova jako platforma nebo zprostředkovatel, ale musí to být přímočaré. A tak vzniklo: TYMBE — chytré brigády. A protože je důležité chytnout pozornost v prvních 3 sekundách, vymyslel jsem k tomu ještě chytlavé sdělení: Klik a je tu brigádník,” upřesňuje Lukáš Pitter z agentury 2FRESH.

Radio, online, tištěná inzerce

Na doporučení mediální agentury Knowlimits jsme spolu s online video spotem připravili radio spot a sponzorák, který běžel na Radiožurnálu a Evropě2.

Radio spot
Radio sponzorák

Dále jsme vytvořili printovou inzerci do odborných časopisů a online bannery na HR portály.

Sekundární kampaň oslovující potenciální brigádníky

Služba Ty-brigády nabízí brigádníkům výhody, které jsou na brigádnickém trhu v ČR mnohdy výjimečné. Například tím, že je služba kompletně online, nemusí brigádník žádat o papírové potvrzení o ukončení směny, ale její potvrzení provede vedoucí směny jednoduše online. Nebo peníze za brigádu může v některých případech mít na účtu ještě ten den, nikoli na konci měsíce, kdy brigádnické agentury obvykle vyplácejí odměny brigádníkům.

Ruce jako symbol práce. A gesta rukou vyjadřující emoce. To bylo impulzem pro náš kreativní koncept kampaně. Ten jsme ještě vylepšili tím, že jsme definovali 3 typy rukou — upracované, rockerské a maloměstské. Dokonce jsme s tím oslovili castingovou agenturu, aby nám tyto hand-modely zajistila.

Ověření úspěšnosti kreativy

Do výběru finální kreativy jsme zapojili stovky brigádníků TYMBE. Formou online ankety jsme jim představili 7 vizuálů s různými unikátními výhodami Ty-brigády, doplněné vhodnými gesty rukou. Na základě jejich hlasování jsme nakonec vybrali 3 finální vizuály, které jsme nasadili v kampani.

“V 2FRESH si dokázali skvěle poradit s komunikační kampaní, kterou pro nás nejen vymysleli, ale následně také kompletně produkovali. Zapojit do kampaně naše klíčové zákazníky bylo odvážné a o to větší radost mám z toho, že právě oni jsou tváří naší kampaně a dodávají jí tak důvěryhodnost. Osobně mě hodně baví také nápad využívající gesta rukou, která využíváme v kampani na brigádníky,” dodává David Hůla, marketingový ředitel TYMBE.

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.