Spolu na dosah. Jak vznikla kampaň pro Prague Pride?

2FRESH
2 min readAug 9, 2019

Víme, jak naslouchat komunitám. Díky výzkumu dokážeme formulovat jejich přání tak, aby je dokázala slyšet celá společnost. A tak je 2FRESH a Prague Pride spolu.

Podívejte se, jak jsme pracovali na kampani Spolu na dosah. Krok po kroku.

V rámci úvodního výzkumu jsme navnímali postoj společnosti díky datům ze social listeningu a stali se tak zprostředkovatelem sentimentu mezi veřejností a duhovou komunitou. Názorů jsme v nejrůznějších diskuzích objevili bezpočet, ať už pozitivních nebo negativních. Žádný z předchozích ročníků se neobešel bez kontroverzních situací, které by nezaujaly média a nerozpoutaly vlnu reakcí.

Co nám vyšlo? Boj “duhových” za to, být plnohodnotnou součástí společnosti, ještě není zdaleka u konce. Mnoho lidí z LGBT komunity se bojí svobodně projevit svoji osobnost, sexualitu nebo názor. Třeba jen tím, že se ostýchají držet na ulici za ruce.

Na základě listeningu jsme postavili kreativní koncept s podtitulem “Na dosah ruky”. Toto slovní spojení reflektuje společenská témata, jako je svatba nebo rodina. Ta již pro gaye nebo lesby sice nejsou zapovězená, stále ale bojují s řadou ale. Ať už jsou to neobvyklé úřední hodiny pro uzavření registrovaného partnerství na příslušných úřadech, nebo potřeba společnosti definovat rodinu jako instituci postavenou na společném soužití muže a ženy.

Toho, co je pro jedny zcela přirozené, se jiní ostýchají. Ačkoli se může zdát, že z legislativního hlediska zbývá už jen kousek, mnoho “duhových” se stále bojí na veřejnosti projevit, byť jen obyčejným držením se za ruce. Doufáme, že jsme cestu za svobodným projevováním členů LGBT komunity pomohli zkrátit. Vidíme se v sobotním průvodu!

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.