Využijte našich 5 tipů ke zlepšení komunikace vašeho hotelu — zn. napořád!

2FRESH
2 min readJun 10, 2020

Před koronavirovou krizí jsme se věnovali tématu cestovního ruchu. Zajímalo nás, jak hotely komunikují svou nabídku směrem k potenciálním zákazníkům a co za informace naopak očekávají zákazníci od hotelů v jejich komunikaci.

Výsledek? Překvapilo nás, kolik existuje příležitostí ke zlepšení a jak je vlastně snadné zaujmout potenciální zákazníky, aby si vybrali váš hotel pro svou dovolenou nebo prodloužený víkend. V tomto článku se s vámi podělíme o několik tipů, na základě kterých můžete téměř okamžitě vylepšit současnou komunikaci vašeho hotelu.

TIP #1

To první, co lidé napíšou do vyhledávače, je konkrétní destinace — Krkonoše, Lipno, Český ráj. To udělá 80 % lidí. Jak zaujmout potenciálního zákazníka, aby se proklikl na váš příspěvek? Zkuste třeba pojmout nadpis podobně jako:

10 tipů na prodloužený víkend ve Špindlerově mlýně

TIP #2

Lidé své pobyty plánují dopředu. V případě letní dovolené nebo Silvestra to bývá i několik měsíců dopředu. Proto doporučujeme, abyste už měli připravenou speciální stránku s Vánoční nabídkou klidně v průběhu léta.

TIP #3

Lidi přemýšlejí v čase — jak douho jim trvá se k vám dostat. Proto nikdy neříkejte, kolik kilometrů musí člověk ujet, ale za jak dlouho tam bude.

Z Prahy už za 90 minut si můžete užívat náš wellness

TIP #4

Neříkejte všem to samé. Mějte různá sdělení pro jednotlivé segmenty. Singles touží po adrenalinových zážitcích s možností si večer zajít do baru, kde si to chtějí užít ve svými přáteli. Páry zase vedle sportovního vyžití hledají odpočinek ve wellness. A rodiny se budou zajímat o to, jak se postaráte o jejich ratolesti v podobě dětského koutku nebo zda budou mít možnost ohřevu vlastního jídla.

TIP #5

Lidi zajímají detaily. Proto buďte velmi konkrétní, když říkáte jak funguje váš hotel, nebo co všechno mohou zažít v jeho okolí.

Špatně: Ideální poloha, když si chcete užít zimní radovánky

Správně: 100m od našeho hotelu začínají běžkařské stopy

Co můžeme udělat pro vás?

Rádi se s vámi podělíme o další tipy, díky kterým budou mít lidé pocit, že jim rozumíte a proto si váš hotel vyberou jako místo pro svůj odpočinek. Pokud chcete, abychom se zcela nezávazně podívali na to, jak právě vaší komunikaci vylepšit, napište nám na hello@2fresh.cz. Rádi se s vámi dáme kafe nebo si zavoláme přes Hangout.

Jsme 2FRESH — agentura zaměřená na design, vývoj a komunikaci. Naším posláním je tvořit věci, které lidé rádi používají. Využíváme Human–Centered přístupu díky kterému zaručujeme, že budeme dělat věci správně, ať už se pustíme do čehokoliv. Úzce spolupracujeme s našimi klienty a jejich zákazníky, abychom dělali úžasné věci, které lidé milují.

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.