Začínáte s HCD? Naučíte se, jak na to.

2FRESH
2 min readMay 3, 2019

Věříme, že sdílením našich zkušeností s aplikováním HCD — designového procesu zaměřeného na člověka a souvisejících dovedností — pomůžeme lidem, kteří sami HCD objevili a chtějí ho použít. Právě čtete první článek z minisérie ve které vám blíž představíme naše workshopy.

Design zaměřený na člověka

HCD, nebo také Human-Centered Design (česky Design zaměřený na člověka) je pojmenování procesu, který vymysleli v americké firmě IDEO. Původní záměr za HCD v roce 2009 byl pomocí sady nástrojů (angl. toolkit) usnadnit vznik sociálních inovací. V roce 2011 se základní postup dočkal českého překladu. Díky Kabinetu informačních studií a knihovnictví MU Brno a Flow o.s. máte možnost si přečíst v češtině originální příručku o HCD.

Naučíte se, jak HCD použít na vašem projektu

Pokud stojíte před novým projektem, nápadem na podnikání nebo inovací a rádi byste HCD použili, nejspíš také přemýšlíte, jak HCD aplikovat.

Na našem celodenním workshopu nazvaném “Začněte změnu s HCD” si projdete ucelený proces — od získání pochopení vašich zákazníků nebo uživatelů až po otestování nového nápadu.

Ráno začneme samotným nápadem. Ten prozkoumáme a zjistíme, s čím lidem pomáháme. Abychom nenavrhovali naslepo, dojdeme si informace nasbírat. Najdeme si nové pohledy na věc a pochopíme, pro koho navrhujeme.

Na společném obědě jako obvykle vyměníme svoje zkušenosti s použitím HCD.

Odpoledne na základě pochopení lidí upřesníme zadání, vymyslíme nápady a pomocí zpětné vazby je zlepšíme. Naučíte se je zhmotnit pomocí storyboardu. Úplně na závěr nápady otestujeme.

V podvečer určitě zbyde ještě chvilka pobavit se s lektory a získat zpětnou vazbu na vaši konkrétní situaci nebo probrat, co jste ten den zažili a o čem přemýšlíte.

Co o nás řekli naši účastníci?

„Na workshopu jsme si prošli všemi fázemi HCD a dost toho pochopili. Skvělé bylo, že jsme byli z různých oborů a s různými potřebami, proč si HCD osvojit. Přesto pro nás všechny byl princip HCD funkční a přínosný. Osobně HCD využívám nejen v komunikaci (například při tvorbě webových řešení), ale postupně princip zavádíme i do tvorby nových produktů.“

Štěpán Skripnik, vedoucí marketingové komunikace z Kooperativy

Máte chuť se přijít naučit základy HCD? Zaregistrujte se, nadcházející jarní termín je 16. května.

Pokud máte s návrhem webů nebo aplikací zkušenosti může pro vás být “Začněte změnu s HCD” opakování toho, co už znáte. Proto jsme připravili celodenní workshop pro pokročilejší — User Experience Design — navrhujeme digitální produkty.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> www.2fresh.cz/ux <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.