Ze světa socialu

2FRESH
3 min readAug 30, 2019

Pravidelný přehled toho nejzajímavějšího ze světa sociálních sítí za poslední měsíc je tu.

To by nebyl Instagram, aby jednou za několik týdnů nepřišel s něčím novým. Tentokrát testuje novou funkci “about you”, která nemá nic společného se známým e-shopem. Ocení ji především správci sociálních sítí jednotlivých značek, ale i uživatele s velkým počtem sledujících, protože jim umožní prohlédnout si všechna Stories, na kterých byli označeni, na jednom místě. Už se tak nestane, že by nějaké označení uživateli uniklo.

A u této platformy ještě zůstaneme — social manageři všech zemí mohou konečně klidně spát! Facebook Creator Studio nově umožňuje připravovat, publikovat a plánovat příspěvky na Instagram. Doposud tato možnost existovala pouze v některých nástrojích třetích stran, a to ještě ve velmi omezené míře. Třikrát hurá!

V závěsu není nikdo jiný než Facebook — jak už můžeme pozorovat několik měsíců, sociální síť s charakteristickým modrým logem provádí zásadní změny v oblasti skupin. Novinkou tohoto měsíce je fakt, že Facebook mění koncept tajných skupin. Nově tato možnost existovat nebude, ale uzavřenou skupinu budeme moci jako uživatelé skrýt pro vyhledávání.

Snapchat se snaží o zmrtvýchvstání! Tato kdysi populární aplikace/sociální síť, kterou ze srdcí generace Z postupně vystrnadil TikTok, přichází s novým reportem, který by mohl být zajímavý pro marketéry z oblasti automotive. Ve spolupráci se společností Factual vydal Snapchat report týkající se toho, showroomy jakých značek navštěvují jeho uživatelé nejčastěji. Snapchat má totiž jednu zajímavou konkurenční výhodu — jádro jeho cílovky tvoří lidé ve věku 13–34 let, což je věková skupina, do které patří asi 32 % nových majitelů aut v USA. Celá studie k přečtení zde!

Web adweek.com publikoval zajímavou studii od Buzzfeedu a agentury Wavemaker na téma loajality zákazníků. Mezi nejhlavnější argumenty, které dnešní spotřebitelé uvádějí v kontextu opakovaného nákupu zboží oblíbeného brandu, patří třeba “kvalita odpovídající ceně” (30 %) nebo “brand plní to, co komunikuje” (22 %). Kromě toho nás také zaujalo srovnání jednotlivých odvětví a toho, kolik značek v rámci výběru uživatelé berou v potaz. Celý článek zde.

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.