Ze světa socialu

2FRESH
3 min readSep 30, 2019

Facebook Dating, budouvání CRM díky Messengeru, novinky v IGTV — to jsou novinky posledních týdnů, které by žádnému digitálnímu marketérovi neměly uniknout.

Facebook už zase testuje! Tentokrát se bude jednat o novinku v rámci facebookových příběhů, do kterých bude moci přispívat více autorů zároveň. K vyzkoušení byla tato funkce na nedávné akci Tomorrowland 2019, kdy do jednoho příběhu přispělo 20 umělců s celkem 73 miliony fanoušků. V praxi to znamená, že určitý obsah budou mít možnost vidět kromě followerů určitého influencera i tisíce dalších, kteří dotyčného zatím nesledují, jak tomu bylo třeba v případě skupiny The Chainsmokers. 92 % lidí, kteří viděli výše zmíněné příběhy z akce Tommorowland, je v té době vůbec nesledovalo.

A u Facebooku rovnou zůstaneme, roste v něm totiž velká konkurence oblíbeného Tinderu a appek jemu podobných. Seznamte se s Facebook Dating! Autoři nové funkce slibují, že randění i nadále zůstane soukromou záležitostí, otázkou ale je, jak moc jsou jakékoli údaje soukromé, jsou-li v rukou Facebooku.

Budování CRM v rozhraní Facebook Business už zdaleka není hudbou budoucnosti. Zmíněný nástroj už má dokonce reálné obrysy — skrze rozšíření “lead generation” brzy bude možné třídit (potenciální) leady na základě získaných informací a následně s nimi pracovat ku prospěchu vás a hlavně vaší značky.

Změny, změny, změny — Facebook propojuje svou funkci Watch s IGTV a zároveň stanovuje nová kritéria pro nahrávání. Ta se týkají minimální a maximální délky videa i jeho rozměrů.

Napadlo vás někdy, jestli je rozdíl mezi tím, když na Instagram umístíte hashtag přímo do postu, a když se nachází v prvním komentáři? Nedávno publikovaná studie realizovaná na více než 650 tisících postů přišla se zajímavými poznatky — chcete-li dosáhnout většího reache, pravděpodobně bude lepší umístit všechny “#s” rovnou do postu.

Vždy, když se zdá, že se některá ze sociálních sítí snaží “poorganičtit”, v zápětí se stane něco, co marketéry opět ubezpečí v tom, že pozice reklamy v tomto prostoru zůstává neohrožena. Instagram zkouší, jak by vypadal svět, ve kterém by byly až dvě Instastories reklamy za sebou.

--

--

2FRESH

Pomáháme produktovým týmům s designem. Pomáháme designerům růst a mít pestrou práci.